Ориз по китайски

Продукти: 
100 гр. грах
100 гр. моркови
100 гр. гъби печурки
100 гр. лук
100 гр. чушки
300 гр. ориз

Постен фасул

Продукти: 
400 гр. бял фасул (може и консерва)
1 глава лук
1-2 чушки (може и консерва)

Кьопоолу

Продукти:
500 гр. патладжани
500 гр. печени чушки
250 гр. домати
3-4 скилидки чесън

Лютеница

Продукти:
500 гр. домати
150 гр. печени чушки
сол
олио
черен пипер
кимион

Миш-маш

Продукти:
3-4 домата
5-6 печени чушки
1 глава лук
7 яйца
Олио за пържене

Мързеливи чушки-бюрек

Продукти:
2 буркана печени чушки
500 гр. сирене
4-5 яйца
олио

Постно ястие с картофи

Продукти:
7-8 картофа
1 буркан гювеч
2 пресни чушки
1 глава лук

Постна супа

Продукти:

5 картофа
2 моркова
1 прясна чушка
1 глава лук
400 гр. белени домати (може и пресни или пък доматен сок)

Пълнени чушки

Продукти:
10 чушки
250 гр. ориз
340 гр. домати консерва (може и пресни или доматен сок)

Пържени чушки с доматен сос

Продукти:

3 буркана печени чушки
2 буркана цели домати (може и доматен сок или пресни домати)

Copyright & copy: delikatesite.com 2019. All rights reserved.